Básně
Cestopisy, průvodce
Citáty
Dětské knihy
Eseje a úvahy
Fantasy
Historické romány, novely, povídky
Hobby
Hudební
Knihy pro dívky
Knihy pro ženy
Krimi
Kuchařky
Literatura faktu
Myslivost a příroda
Osobnosti
Ostatní
Regionální
Snáře, proroctví
Učebnice
Vesnické romány
Vtipy a humorné publikace
Rakve útočí - Zapomenuté rukopisy
Ludvík Souček

Popis:Kniha „Rakve útočí“ popisuje nepříliš známou bitvu americké Války Severu proti Jihu, bitvu originálních obrněných lodí Merrimac a Monitor. Tato kniha se řadí mezi Součkovu historicky laděnou literaturu faktu. Publikace „Rakve útočí“, sepsaná a poprvé vydaná nedlouho před autorovou smrtí, je klasicky nabitá informacemi, v zásadních pasážích pak zaujme osobitým autorským pojetím.

Druhou část knihy tvoří „Zapomenuté rukopisy“, složené z textů vybraných z dosud knižně nepublikované pozůstalosti Ludvíka Součka. Jedná se o čtyři svérázné příběhy či spíše populárně-historické studie, poprvé takto souborně knižně vydané. Všechny byly původně součástí slavné Součkovy knihy „Otazníky nad hroby“ – ale pak je neznámý cenzor vyškrtnul!


Další část „Zapomenutých rukopisů“ tvoří dva zásadní texty připomínající Součkovy oblíbené malíře Pabla Picassa a Kamila Lhotáka. I mnohým obdivovatelům díla Ludvíka Součka totiž zůstalo utajeno, že byl nejen milovníkem a sběratelem, ale také opravdovým znalcem výtvarného umění. Tvorba Pabla Picassa přitom Ludvíka Součka zaujala už velmi dávno (text nese datum 17. II. 1946 a zřejmě byl koncipován jako přednáška?!). Druhým textem je samostatný rukopis věnovaný Kamilu Lhotákovi, který Souček zpracoval krátce před svojí smrtí. Ve chvíli, kdy autorovo mrtvé tělo odváželi do márnice, rukopis „Železný chléb očí“ ležel na Součkově stole, připravený k publikování. K tomu však nikdy nedošlo! Milovníci Ludvíka Součka ho tak mohou poznat až teprve nyní, díky péči Vydavatelství Akcent.


Cena:289,- Kč
Koupit:
ks


« Zpět na výpis z kategorie «