Básně
Cestopisy, průvodce
Citáty
Dětské knihy
Eseje a úvahy
Fantasy
Historické romány, novely, povídky
Hobby
Hudební
Knihy pro dívky
Knihy pro ženy
Krimi
Kuchařky
Literatura faktu
Myslivost a příroda
Osobnosti
Ostatní
Regionální
Snáře, proroctví
Učebnice
Vesnické romány
Vtipy a humorné publikace
Pohlazení aneb Jak se rodí básnička
Vlastimil Doucha

Popis:Vlastimil Doucha se narodil v roce 1956 v Chrudimi a je absolventem střední průmyslové školy strojnické. Mnoho let se zabývá soudním znalectvím a poradenstvím v oblasti pojišťovnictví, kde využívá svých bohatých zkušeností z působení v likvidační službě a vnitřní kontrole. S přibývajícími léty však více inklinuje ke psaní, při kterém může utéci do bezpečí imaginárního světa snění, kde nalézá klid k načerpání nových sil. Svými satiricky laděnými články, které mají příznivý ohlas, přispívá do Chrudimského deníku a chce se pustit do beletrie.
Před svými zálibami i kariérou dával vždy přednost rodině, ale před několika lety ho v Chorvatsku okouzlily lodě, a bez váhání se rozhodl pro přípravu na náročné kapitánské zkoušky, které úspěšně absolvoval, a velmi se těší, jak po dokončení opravy spustí na vodu svůj motorový člun.
Přestože se s ním život nikdy příliš nemazlil, nepřestal jej milovat a dokázal mnohým, že i člověk s velmi citlivou duší se jen tak nevzdává a dokáže tvrdě bojovat.
Před časem se rozhodl k odtajnění své sbírky básniček, se kterými se příliš nesvěřoval, a činu, který lze přirovnat ke krokům na visuté hrazdě, k pozvání čtenářů na exkurzi do intimity svého nitra, což patrně ještě žádný básník neudělal.

Letní kráska

Zlatovlásko, letní krásko!
Oči jak dvě studánky
na rtech z nebe červánky
s leskem z ranní rosy.

Zlaté vlasy s lesní vůní
krásná jako leknín v tůni
zlatovlásko, letní krásko
o lásku tě prosím.

Formát po ořezu: 115 x 205

Počet stran: 112

Vázaná

ISBN 978-80-7497-008-5
Cena:189,- Kč
Koupit:
ks


« Zpět na výpis z kategorie «